Australijscy regulatorzy otwierają się na ETF Bitcoin z „ obowiązującymi zasadami “

Regulatorzy papierów wartościowych podali, że są otwarci na ETF Bitcoin, o ile inwestorzy są chronieni przez odpowiednie zasady.

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji wyjaśniła swoje stanowisko dotyczące funduszy giełdowych powiązanych z Bitcoinem ( BTC )

Według raportu Australian Financial Review z 12 lutego , komisja zajęła się tym tematem po wcześniejszym odrzuceniu inicjatywy Bitcoin ETF przez lokalną firmę Cosmos Capital.

Zgodnie z raportem, dyrektor generalny Cosmos, James Manning, stwierdził, że ASIC „ma politykę – której nie opublikowała – która mówi, że nie chce produktu notowanego na giełdzie, MIS, notowanego na giełdzie”.

Jednak komisarz ASIC Cathie Armor powiedziała w piątek komisji senackiej ds. Technologii finansowych, że Bitcoin ETF jest możliwy, o ile istnieją odpowiednie zasady na rynku, na którym jest przedmiotem obrotu:

„Aby jakiekolwiek produkty były notowane na rynkach giełdowych w Australii, na danym rynku muszą obowiązywać zasady, które ułatwiają kwotowanie produktów […] Nie na wszystkich rynkach obowiązują przepisy, które to robią. […] Produkty te można udostępnić Australijczykom w ramach zarządzanego systemu inwestycyjnego, a Australijczycy mogą w ten sposób inwestować w te produkty ”.

Armor powiedział, że ETF Bitcoin może podlegać regułom AQUA australijskiej giełdy papierów wartościowych, które są specjalnie zaprojektowane dla programów inwestycyjnych, takich jak fundusze zarządzane, ETF i inne produkty.

Armor zauważył, że australijska National Stock Exchange, na której Cosmos próbował notować swój produkt, nie ma takich zasad

Prezes Australian Securities Exchange Dominic Stevens powiedział, że ASX podjął ostrożne podejście do produktów związanych z kryptowalutami, ale rozważa je. „Świat bitcoinów zmienił się od ostatniego uruchomienia, a moje przeczucia są zdominowane przez większą aktywność korporacyjną i instytucje” – powiedział.

Steve Vallas, szef Stowarzyszenia Blockchain w Australii, powiedział Cointelegraph, że zmiana nastawienia organów regulacyjnych stanowi główny sygnał do przyjęcia kryptowalut w tym kraju:

„Pierwszym krokiem w kierunku przyjęcia […] jest otwarta komunikacja i chęć rządu do omówienia możliwości, implikacji i zagrożeń związanych z umieszczaniem produktów takich jak ETF na liście. Wiadomość przekazywana przez ASIC jest bardzo ważnym sygnałem dla sektora i mile widzianą wiadomością dla wszystkich zaangażowanych w tym sektorze ”.

Cosmos Capital planuje teraz zamieścić swój ETF Bitcoin na giełdzie ASX, który potencjalnie może stać się pierwszym australijskim ETF powiązanym z Bitcoinem. Cosmos nie odpowiedział od razu na prośbę Cointelegrapha o komentarz.