JEST TAM WSTRZĄSAJĄCA WIELOMILIONOWA ŚCIANA SPRZEDAŻY BITCOINÓW ZA 9,400 DOLARÓW.

W ciągu ostatnich siedmiu dni na rynku Bitcoinów było bardzo cicho.

W tym czasie krypto waluta skutecznie obracała w tym samym 5% przedziale czasowym, ledwo odbiegając od 9 0000-9 400 dolarów. Poniższy wykres z TradingView przedstawia ten trend i podkreśla, jak bardzo bezkierunkowy był i nadal jest BTC.

Bitcoin
Wykres wyników cenowych BTC w ciągu ostatnich 10 dni z TradingView.com

Inwestorzy wiedzą, że w końcu nastąpi przełamanie konsolidacji i powstanie trend. A szansa na to, że ten trend będzie spadkowy wydaje się rosnąć, ponieważ inwestorzy zaczęli likwidować Bitcoin.

ISTNIEJE MUR SPRZEDAŻY BITCOIN SPOWALNIAJĄCY WZROST BITCOINU

Jeśli Bitcoin rajduje się w kierunku 9.300-9.600 dolarów, jest coraz większe prawdopodobieństwo, że stanie w obliczu odrzucenia, dane z książki zamówień pokazuje.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
1 lipca analityk podzielił się poniższym obrazem, który pokazuje, że jest „dużo pytań [na] 9300-9600 w księdze zamówień Binance’a“. W tym regionie znajduje się około 15 milionów dolarów zamówień na sprzedaż, z czego większość to około 9 400 dolarów.

Ta silna i szeroka ściana sprzedaży zwiększa szansę, że Bitcoin Profit nie uda się pokonać tego regionu. Ten sam analityk podzielił się w oddzielnej analizie, że przy ~9,400 dolarów, istnieją istotne opory techniczne. Obejmują one, ale nie ograniczają się do, kluczowy prosty średnia krocząca, cena podręcznika „pivot“ i 61,8% Fibonacciego Retracement z 10.500 dolarów w górę.

Bitcoin
Krótkoterminowy wykres cen BTC z indeksem pasm dominacji księgi zamówień udostępnianym przez inwestora „Coiner-Yadox“ (@Yodaksk na Twitterze).

Istnienie wielomilionowej ściany sprzedaży w księdze zamówień Binance’a sugeruje, że inwestorzy Bitcoin na giełdzie oczekują minusów. Wydaje się, że tak jest na innych giełdach, według innych danych zebranych przez Bitcoinista.

Zgodnie z tym samym narzędziem przedstawionym na powyższym wykresie, na księdze zamówień BitMEX znajduje się nienormalna ilość zleceń sprzedaży w wysokości około 9.300 dolarów. A w Coinbase, wydaje się, że istnieje pewien opór na poziomie $9,600.

Podobny niedźwiedzi sentyment można zaobserwować patrząc na publiczne dane dotyczące rynku kontraktów terminowych na Bitcoin CME.

WIĘCEJ HODLERÓW NIŻ KIEDYKOLWIEK WCZEŚNIEJ

Chociaż może być wielu sprzedawców Bitcoin w tej chwili, liczba długoterminowych posiadaczy jest zawsze wysoka.

Jak wcześniej informował Bitcoinista, analityk branżowy Philip Swift zaobserwował ostatnio, że 62% wszystkich BTC nie zmieniło się w ciągu roku lub więcej:

„Bitcoin 1yr HODL new ATH!“! Osiągnęliśmy nowy rekord wszech czasów, z 62% Bitcoin nie poruszał się w łańcuchu przez co najmniej 1 rok. Silne ręce od hodl’erów! Tak wysoki poziom HODL’ing był obecny na początku poprzednich biegów Bitcoin’ów.“

Jednocześnie liczba adresów posiadających jeden lub więcej BTC przekroczyła 820.000.

Te wskaźniki wydają się potwierdzać, że podczas gdy istnieje krótkoterminowa presja na sprzedaż, większość inwestorów Bitcoin nadal oczekuje poprawy w dłuższej perspektywie.